Етика користуванням мобільним зв'язком

Зробимо крок до цивілізованого спілкування!

Знання і виконання Правил

мобільного   етикету — це ознака

вихованості та високої культури

спілкування абонента.

• Намагайтеся вимикати мобільний телефон там, де є застереження «Будь ласка, вимкніть Ваш мобільний телефон» — наприклад, у літаках чи у медичних закладах.

• Пам’ятайте, що треба переводити свій мобільний телефон у режим «без звуку» або користуватися послугою «Голосова пошта» у театрах, музеях, на виставках, у кінотеатрах. Ваш мобільний телефон не порушить дійство несподіваним гучним сигналом (рінгтоном).

• Оберіть такі рінгтони, які будуть приємні Вам, і в той же час не турбуватимуть оточуючих.

• Установіть мінімальну гучність сигналу мобільного телефону коли Ви відпочиваєте разом з іншими людьми.

• Пам’ятайте про переведення Вашого мобільного телефону у режим «без звуку» або використовуйте послугу «Голосова пошта» на уроках, якщо немає інших домовленостей.

• Якщо під час вистави або в бібліотеці Вам терміново необхідно написати текстове повідомлення, вимкніть сигнали клавіатури.

• Знаходячись в школі не забувайте брати з собою мобільний телефон, навіть коли ненадовго залишаєте кабінет.

• Не давай свій телефон незнайомцям навіть якщо їм треба «терміново подзвонити, а батарея сіла».

• Не вихваляйся апаратом у людних місцях.

• Дітям до 8 років користуватися мобільним протипоказано.

• Не розмовляй по телефону на вулиці ввечері.

• У школі, перевдягаючись, наприклад, на фізкультуру, залишай телефон у вчителя та вихователя.

• У громадських місцях: магазинах, транспорті, ліфті тощо намагайтеся розмовляти по мобільному телефону максимально тихо та коротко, щоб не заважати оточуючим своїми розмовами.

• Перебуваючи в бібліотеці, переведіть Ваш мобільний телефон у режим «без звуку», а при необхідності відповісти на дзвінок розмовляйте неголосно і по суті справи.

• Уникайте встановлення таких рінгтонів на свій мобільний телефон, які можуть образити чи збентежити оточуючих (нецензурні вислови, грубі вирази та неприємні звуки).

• Некоректно використовувати чужі мобільні телефони в своїх цілях та повідомляти їх мобільні номери третім особам без дозволу.

• Тестування власного телефону на рівень гучності рінгтонів краще здійснювати вдома, а не в громадських місцях.

• Фотографуючи або знімаючи відео на свій мобільний, поважайте приватне життя інших людей. Запитайте дозволу, перш ніж когось фотографувати або знімати.

• Більшість сучасних моделей телефонів можуть фіксувати номера, з яких був зроблений виклик, і повідомляти своїх власників про пропущені дзвінки. Якщо Вам не відповіли негайно, не треба повторювати виклик — наберіться терпіння й чекайте, коли Ваш абонент зможе передзвонити Вам.

• На особисті дзвінки також існують обмеження з 9 ранку до 22 вечора. Якщо все ж необхідно порушити ці правила й подзвонити, краще вибачитися та запитати про можливість говорити з Вами, а розмовляти недовго й по суті.

• Поважайте право людини на особисте життя — не читайте текстові повідомлення й не переглядайте список дзвінків у чужому телефоні без дозволу.

Розкажіть про мобільний етикет друзям