Управління

Основні принципи управління

Ми працюємо за новою  програмою  розвитку закладу.

Метою програми є підвищення рівня якості навчання учнів, формування в них уміння адаптуватися до соціально-орієнтованої ринкової економіки, інтеграції  в європейський та світовий простір, втілення у навчально-виховний процес інноваційних технологій, удосконалення механізму управлінської діяльності керівництва школою, соціальний захист усіх учасників навчально-виховного процесу.

На нашу думку, якісному розв’язанню цієї програми сприяє  втілення в практику роботи школи теорії адаптивного управління.

Важливим для нас у цій теорії є те, що адаптивне управління припускає залучення на інтерактивній основі  соціальної думки. Цікава для нас квінтесенція адаптивного управління – узгодження дій, вироблення загальних, об’єднувальних цілей, пошук напрямів діяльності у руслі зацікавленості людей, що активізує їх, забезпечуючи задоволення потреб кожного.

В управлінській діяльності школи ми  надаємо важливого значення  аналізу факторів зовнішнього середовища, які пов’язані з загальною середньою освітою, а, значить, і з нашою школою. Це – економіка, соціальне середовище, політика, ринок, технологія, екологія, міжнародні зв’язки.

Аналіз певних факторів  економічного розвитку країни допомагає нам у вирішенні питань позабюджетного фінансування школи для її розвитку, модернізації навчально-виховного процесу, стимулювання творчої  праці педагогів, учнів. Для цього залучаються надходження  від оренди шкільних приміщень, добровільні грошові внески  спонсорів, меценатів тощо.

Аналіз соціальних  факторів сприяє стимулюванню ініціативи, творчості, інноваційної діяльності педагогів школи. Формується  у педагогів та учнів школи ставлення до роботи як способу заробляти на життя, до бізнесу – як до суспільного механізму економічного росту тощо.