Методичне об'єднання

про методичні обєднання вчителів
                                         середньої загальноосвітньої школи №52

1.Загальні положення    Методичні об’єднання- це добровільні об’єднання вчителів,створені з метою забезпечення умов для ефективної роботи та реалізації їхніх творчих задумів.   Методичні об’єднання у визначенні змісту роботи керуються Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти» та іншими законодавчими й нормативно-правовими актами України, а також цим Положенням.     Методичні об’єднання здійснюють свою діяльність відповідно до основних завдань загальної середньої освіти, спрямованої на:
  •  виховання громадянина України;
  •  формування особистості учня, його світогляду, розвитку його здібностей та обдарувань;
  •  виховання в учня поваги до Конституції України, Державних символів України, української мови як державної мови України;
  •  виконання вимог державного стандарту середньої освіти;
  •  підготовку учнів до подальшої освіти і трудової діяльності.
2. Створення методичних об’єднаньМетодичні об’єднання створюють, якщо в школі є троє або більше вчителів за фахом. У разі відсутності такої кількості вчителів створюють між предметні МО вчителів.Керує роботою МО голова, якого обирають члени методичного обєднання строком на три роки. У разі рівної кількості голосів під час голосування рішення ухвалює директор школи.Голова МО повинен мати вищу або першу кваліфікаційну категорію.3. Діяльність методичних обєднань3.1 Голова МО планує роботу на навчальний рік, що включає проведення засідань, а також ведення документації.3.2 Засідання МО проводять 5-6 разів упродовж навчального року.3.3 План роботи МО складає голова з урахуванням завдань школи. Затверджує директор школи.3.4.Перелік основних питань, які порушуються на засіданнях МО:
  •  вивчення навчальних програм, інструктивних та методичних листів МОН України, підручників, посібників;
  •  ознайомлення з новою психолого-педагогічною й методичною літературою, фаховою пресою;
  •  обговорення досягнень психолого-педагогічної науки та перспективного педагогічного досвіду;
  •  заслуховування й обговорення доповідей, що стосуються актуальних проблем навчання й виховання учнів;
  •  складання й обговорення тестів для визначення рівня навчальних досягнень учнів;
  •  аналіз якості знань, умінь і навичок учнів;
  •  аналіз відвіданих уроків і заходів, обмін досвідом;
  •  творчі звіти вчителів за навчальний рік;
  •  звіти вчителів про курсову підготовку, атестацію;
  •  звіти про роботу, спрямовану на вирішення науково-методичної й виховної проблеми, над якими працює школа;
  •  звіти вчителів, відповідальних за кабінети;
  •  унесення пропозицій щодо змін у білетах і завданнях державної підсумкової атестації учнів;
  •  планування й підготовка предметних тижнів, свят;
  •  дослідницько-експериментальна діяльність.
3.5 На засідання МО виносять не менше трьох питань. Роботу засідання протоколюють.3.6 МО підзвітні в своїй роботі методичній раді та адміністрації школи.
3.7 МО можуть клопотати перед адміністрацією щодо заохочення (відзначення) вчителів за досягнення високих результатів у роботі з учнями. Форми й види заохочення регулюються законодавством України, колективною угодою, Положенням про преміювання працівників школи.